Dragon Mahjong
Élvezetes és nagyon szép grafikájú ingyen játszható online madzsong játék vedd le az egyforma figurákat a tábláról és nyerd meg a meccsett!
Élvezetes és nagyon szép grafikájú ingyen játszható online madzsong játék vedd le az egyforma figurákat a tábláról és nyerd meg a meccsett!
Térbeli három dimenziós madzsong játék, amelynek a szabályai gyakorlatilag megegyeznek a hagyományos táblás kínai játékhoz, de mindezt térben kell végrehajtanod, a játékot a "Jugar" feliratra kattintva tudod elindítani:
Nagyon szépen megrajzolt grafikájú ingyenesen játszható online madzsong játék, amely a hagyományos kínai táblás mahjongg szabályai szerint játszható:
Klasszikus mahjong játék nagyon szép kidolgozással és grafikával, nyugtató háttérzenével változatos játékmenettel:
Hagyományos kínai alapokon nyugvó klasszikus online Mahjong játék, amely elsősorban profi madzsong játékosoknak ajánlható:
keverednek a Mahjong és a Domino szabályai. A Mahjonghoz hasonlóan csak szabad végeken lévő Domniokat párosíthatsz össze, és azokat is csak azzal a felükkel, ami kivül van. Bónuszt kapsz, ha a gyémántokat összepárosítod, ha a kékre dominot eltünteted, akkor pedig egy dominonak megcserélheted az irányát.
Windowsos ikonokkal játszhatunk Mahjongos játékot. A játék időre megy, azaz nem elég ügyesnek, hanem gyorsnak is kell lenned:
Klasszikus Mahjong játék, amely abban különbözik a többi Madzsong játéktól, hogy a háttérben virágok növények és állatok kapnak főszerepet:
Hagyományos mahjong játék, de ezúttal a figurákat számok és betűk helyetesítik, amennyiben a játék elején ezt az opciót választod ki, persze lehet játszani hagyományos kínai fugurákkal is:
Élvezetes online Mahjong játék a Mission match up elsősorban gyerekeknek vagy gyermeteg lelkületű felnőtteknek ajánlott:
Szép grafikájú, élvezetes online mahjong játék mindenkinek, aki szereti a madzsong játékokat a játék menet a szokásos szed le azokat a mahjongg párokat, amelyeket más nem fed le:
Szép grafikájú kellemes játékmenettel rendelkező ingyenes online Mahjong játék az Aztec Mahjong. Amely különlegessége, hogy a figurák régi azték jelképeket ábrázolnak. A szabályok megegyeznek a klasszikus Mahjong szabályaival.
Az Ancient Mahjong a hagyományos madzsong játékelemeit tartalmazza, ennek ellenére nem unalmas, hiszen változtathatjuk a pálya formáját így mindig új izgalmas élménnyel tud meglepni minket ez a klasszikus mahjongg játék
A kínai dominónak is nevezett Mahjongg (ejtsd: madzsong) Kínában jelent meg. A császári ház bukásáig, (1912), kizárólag csak az uralkodó udvarában játszhatták hivatalosan. A császárség bukásával ezt követően az egész országban elterjedt, Európában és az USA-ban is egyaránt népszerű lett. A madzsong négyszemélyes kombinációs játék, és bármilyen hihetetlen is leginkább a römivel áll rokonságban...
(Az alábbiak az angol szabályok, amelyek a kínai szabályokhoz állnak közel. Az amerikai szabályok ettől erősen eltérnek, pl. 16 illetve 17 követ osztanak, és a madzsong is 5 csoportból és egy zárópárból áll.)
A négy játékos az égtájaknak megfelően az északi szél, keleti szél, stb neveket kapja, aminek az a jelentősége, hogy mindegyikük számára értékesebb a saját szele, és a virágok - évszakok közül is egy-egy:
* a keleti szélhez tartozik a tavasz és a szilva nevű virág (1-es),
* a déli szélhez a nyár és az orchidea nevű virág (2-es),
* a nyugati szélhez az ősz és a krizantém nevű virág (3-as),
* az észak szélhez a tél és a bambusz nevű virág (4-es).
A játék osztással (lásd: Előkészületek) kezdődik, melynek során a játékosok 13 -13 követ kapnak (a keleti szél 14-et). Ezután a keleti szél egy követ rajzolattal fölfelé lerak, a tőle jobbra ülő játékos pedig húz (esetleg felveszi a lerakott - dobott - követ, ha az illik az övéihez), majd így folytatódik a játék az óra járásával ellenkező sorrendben húzva (felvéve) és dobva (lerakva).
Háromféle csoport létezik: a terc vagy pung (három egyforma kép), a kvart vagy kong (négy egyforma kép), a sor vagy chow (csao, három egymást követő kép egy sorozatból). A madzsong (más néven haola) négy csoportból és egy zárópárból áll. Ez leggyakrabban 14 kő, vagyis aki madzsongot ér el, már nem kell dobnia.
Egy játék akkor ér véget, ha egy játékos összeállít egy 'madzsongot', vagy ha elfogynak a húzható kövek: a fal. A madzsongos játékos nem fizet, viszont madzsongja értékét az elszámolás szerint minden játékostól megkapja. Ebbben az értelemben a madzsongos győz.
Ha nincs madzsongos, akkor mindenki mindenkivel elszámol: megkapja az összes többi játékostól a kövei értékét. A keleti szél duplán fizet és duplán kap. Előfordulhat, hogy egy nem madzsongos kéz (a játék végén megmaradt 13 kő) többet ér, mint a madzsong, tehát nem biztos, hogy egy adott a játékban a madzsongos kapja a legtöbb pénzt (eredményjelző rudacskát).
Ha a keleti szél nem madzsongos, akkor az égtájak eggyel jobbra (órajárás irányával szembe) vándorolnak. Ha madzsongos, akkor ő marad a keleti szél.
A játszma (játéksorozat) a játékosok megállapodása szerint ér véget, amikor is megszámolják, kinek van a legtöbb pénze (eredményjelző rudacskája), őt hirdetik ki nyertesnek.
Utolsó kommentek